Prezidentės kalbos

Prezidentės Kalbos

CBC Badmintono klubas

Jau daugiau nei dešimtmetį gyvuojantis badmintono klubas Capital Badminton Club 2016/2017 metų sezoną tik augo ir dar garsiau skleidė badmintono žinią Lietuvai. Iš mažo draugų klubo į didžiausią badmintono klubą Lietuvoje išaugusio, CBC ir toliau atskleidžia badmintono žavesį vis didesniam badmintono mylėtojų būriui.

Jau retas bemano, kad badmintonas – lauko ar pliažo žaidimas. Jei paklaustumėte, daugelis atsakytų, kad tai viena smagiausių, azartiškiausių, judriausių sporto šakų. O kai susijungia judri sporto šaka ir draugiška badmintono CBC šeimyną, tuomet šis duetas skamba gražiausiomis natomis, kurios gundo nepraleisti nė vienos treniruotės ir vis skatina tobulėti bei siekti didesnių ir sudėtingesnių pergalių.

O pergalės tapo dar lengviau pasiekiamos, kai 2016 m. pabaigoje CBC pradėjo bendradarbiauti su „Delfi“ sporto centru, kuriame badmintonistų laukia kvepiančios rūbinės, 8 aikštelės, aukštos lubos ir badmintonui pritaikyti apšvietimas bei Jūsų sąnarius tausojanti, greitį didinanti danga.

Atrodo, kad tinkamesnio laiko išdrįsti susipažinti ir šią sporto šaką pamilti jau nebus, todėl jei Jūs ar Jūsų draugas dar dvejoja, vykit baimes ir abejones šalin, nes profesionalūs treneriai, klubo prezidentė Aurelija ar klubo nariai nelieka abejingi nė vienam, nei dideliam, ne mažam, kuris nori prisidėti prie badmintono žinomumo skleidimo.

CBC klubas dėkoja už puikų ir rezultatyvų sezoną ir laukia visų norinciu sportuoti DELFI SPORTO CENTRE.

CBC 2016/2017 sezono pasiekimai

2016/2017 m. sezonas CBC klubui negailėjo skambių pergalių ir titulų. Šį sezoną CBC klubas buvo oficialiai pripažintas didžiausiu badmintono klubu Lietuvoje, kuriame yra net 183 aktyviai dalyvaujantys varžybose nariai (45 vaikai bei 138 suaugę). Klubas ir toliau tęsia puoselėtas tradicijas ir nuolatos organizuoja varžybas Vilniuje vaikams ir suaugusiems, tarptautines vasaros stovyklas, tarptautinius turnyrus, dalyvauja Badminton Europe veikloje  – kelia kvalifikaciją treneriams, organizuoja Baltijos šalių vaikų stovyklas, gavo teisę organizuoti Yonex Lithuanian U-17 2017. Šiemet po 4 metu pertraukos 55-asis Lietuvos suaugusiųjų asmeninis čempionatas vyko Vilniuje CBC klubo administruojamoje sporto salėje.

CBC klubas šį sezoną nepamiršo ir tradicinių savo turnyrų, kaip antai PBL, CBC Junior, Aqua, Power of Doubles and Mix, CBC International bei pakvietė visus norinčius į naują komandinį daugiaetapį turnyrą Dream Team Cup.

Nors klubas organizuoja daug turnyrų, stovyklas, bet didžiausias klubo turtas ir pasididžiavimas yra klubo nariai. O jie šį sezoną labai uoliai dirbo, tobulėjo, augo ir garsino ne tik CBC klubo bet ir badmintono vardą. Dėkojame visiems, bet labai norisi paminėti žaidėjus, kurie šį sezoną dažniausiai lipo ant nugalėtojų pakylos. Taigi garsūs plojimai skamba:

suaugusiųjų grupėje – M. Dagiliui, kuris tarp visų titulų, taip pat pelnė Lietuvos taurės A grupės čempiono titulą vyrų dvejeto kategorijoje bei užėmė 3-ąją vietą mišraus dvejeto kategorijoje;

veteranų grupėje – T. Urbonienei, kuri taip pat pelnė ir Lietuvos taurės C grupės moterų dvejetų čempionės titulą;

didžiausi pažangą padariusiems žaidėjams suaugusiųjų grupėje – Lietuvos taurės D grupėje moterų dvejetų kategorijoje 2-ąją vietą pelniusiai J. Kažanauskaitei ir Lietuvos taurės B grupės čempiono titulą vyrų dvejeto kategorijoje laimėjusiam K. Šemetai;

vaiku grupėje – Lietuvos jaunučių (U13) asmeninis čempionate vyrų vieneto kategorijoje 2-ąją vietą laimėjusiam R. Grigaliūnui, kuris kartu su D. Pakšiu laimėjo pirmąją vietą vyrų dvejeto kategorijoje ir U. Rakštytei, kuri laimėjo ne vieną pergalę merginų dvejeto ir bei mišraus dvejeto kategorijose;

bei tarptautinėse varžybose geriausiai pasirodžiusiems žaidėjams – D. Pakšiui ir J. Kelečiūtei.

Dėkojame šiems žaidėjams, vertiname jų nuoseklų darbą ir atkaklumą treniruočių metu, kuris dovanoja labai reikšmingus laimėjimus. Taip pat dėkojame visiems, kurie nenuleidžia rankų ir vėl grįžta į treniruotes po skaudžių ir apmaudžių pralaimėjimų – mes su jumis, visi ten buvome ir tą pralaimėjimo kartėlį išgyvenome. Todėl CBC klubas linki saulėtos vasaros, aktyvaus poilsio, o pailsėjusių laukia rudenį, kai akyse vėl degs noras tobulėti ir kopti pergalių viršukalnių link.

Didžiausiam badmintono klubui CBC šie metai – ypatingi – jam jau 10 metų. Žvelgiant atgal, supranti, kiek daug nuveikta nuo idea fix iki pilnutėlių salių, kassavaitinių turnyrų ir modernios badmintono arenos.

Vieša paslaptis, kad badmintonas mano gyvenime – vienintelis neplanuotas kūdikis. Norėjome pažaisti skvošą, bet nebebuvo vietų, pasiūlė badmintoną, o tai juk geriau, nei nieko! Pabandėme, patiko, sukūrėme savas taisykles, rengėme pirmąjį turnyrą (kuris tapo didžiausiu mūsų fiasko, bet neįkainojama pamoka), įsteigėme VŠĮ vien tam, kad leistų nuomoti salę. Taip gimė CBC, be didelių lūkesčių. Pirmos linijos, pirmi plunksninukai, pirmos vaikystėje žaidusiųjų badmintoną pamokos, pirmos treniruotės, pirmos varžybos, pirmos pergalės, pirmas 100 klubo narių. Žingsnis po žingsnio, CBC tapo mano namais, darbu, mano šeima. Kartais atrodo, nebenoriu, atsibodo, bet tik akimirką. Ji praeina, o tu jau salėje, kur kunkuliuoja gyvenimas.

Per 10 metų CBC jau paaugino ir stiprių jaunosios kartos atstovų, vadinasi ir pats CBC klubas iš mėgėjo entuziasto auga į rimtą badmintono klubą su čempionais priešaky. 2018 metai CBC buvo ryškūs: surengėme virš 40 turnyrų (vaikams, suaugusiems, vieną iš Badminton Europe etapų, CBC International, komandinį čempionatą), tapome LBF taurės prizininkais (paplokime M.Dagiliui, M.Palubinskui, S.Leonovičiui, G.Jaugelavičiui, K.Šemetai, T.Urbonienei, R.Gečaitei, R.Grigaliūnui, D.Pakšiui, K.Urbonavičiūtei, U.Rakštytei, S.Novikui, S.Kanapeckui, T.Lukoševičiui). Laimėjome 13 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medalius. Tikimės, kad tik ką klubą pasiekusi volanėlių „spjaudymo“ mašina, kurią įtrauksime į grupines ir asmenines treniruotes, prisidės prie treniruočių efektingumo ir rezultatų gerinimo.

2019 m. pasitiksime su naujais tikslais, tokiais kaip pagerinti paslaugų/treniruočių kokybę, gerinti komunikaciją apie renginius/projektus ir, svarbiausia, tapti klubu, kuriame savo vietą rastų tiek vaikai, tiek mėgėjai.

Per 10 metų sutikau daug žmonių, jie ateidavo, daugelis likdavo, kai kurie išeidavo, o vėliau sugriždavo arba ne, bet visi paliko savą pėdsaką, savą istoriją, kuri prisidėjo prie šios nuostabios 10 metų keliones nuo kelių žaidėjų iki šimtų sportininkų, vis stebinančių augančiu badmintono lygiu. Ačiū, kad buvote, esate ir būsite kartu! Gražių, komandiškų, vieningų Jums ateinančių metų! CBC prezidentė ir Jūsų draugas – Aurelija Pakšytė.

CBC klubas gyvuoja jau 12 metų (nuo 2008 m.), klubo veikloje buvo visko, bet šie metai pranoko ir daug mačiusius.

Išgyvenome du karantinus. Likome atriboti nuo savo mėgstamos veiklos, sumažėjo fizinis aktyvumas, netekome treniruočių ir varžybų teikiamo džiaugsmo ir pasitenkinimo. Jau nekalbu, kad visa administracija, treneriai liko be pajamų šaltinio. Belieka tikėtis ir viltis, kad su pavasariu grįš ir mums įprastas ritmas.  To visiems ir linkiu!

Bet dar iki pirmojo karantino vasario mėn. spėjome sudalyvauti pirmajame mūsų klubo auklėtinių, Domo ir Jogailės, Europos Asmeniniame Čempionate Prancūzijoje. Dėkojame trenerių komandai, jaunimui, tėvams už puikų pasirodymą. Būdami tik vienu žingsniu nuo pirmo Europos Asmeninio Čempionato medalio jaunimo tarpe, Prancūzijoje, net nesupratome, kokį rezultatą pasiekėme. Domo ir Jogailės užimta 5-8 vieta mišriame dvejete – aukščiausias Lietuvos badmintono pasiekimas.

Aktyvūs metai buvo bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe. Šiemet įgyvendinome 4 projektus, paruošėme tiek metodinę medžiagą, tiek įgyvendinome veiklas, populiarinusias badmintoną. Taip pat turėjome ir dalyvavimo proteste patirties, po kurio metu  atsirado dialogas su Vilniaus m. sav. sporto skyriumi. Tikimės, kad po šio karantino badmintono bendruomenė neliks už Vilniaus m. sav. ribų.

Labai džiaugiamės, pasirašę bendradarbiavimo projektą su ASIA BADMINTON ACADEMY. Neabejojame, kad šis projektas bus dar vienas tramplynas tobulėjimui.

 

Daug dėmesio skyrėme augančios kartos psichologiniam stiprėjimui – kas mėnesį asmeniškai kalbamės su sportininkams, keliame tikslus, aptariame jų progresą, nuogąstavimus, džiaugsmus. Su trenere A. Tolstaja priešakį sukūrėme super mergaičių grupę, kurioje merginos viena kitą palaiko, dalyvauja mokymuose, bendrose stovyklose. Rezultatai pranoko visus lūkesčius.

Aš taip pat laikinai nebe prezidentė, rūpinausi badmintono bendruomenės plėtra, bet greitai vėl būsiu įvykių sūkuryje su mažąja Ema Laura ant rankų J 

Taigi metai, nors visiškai netikėti, atnešė daug pokyčių, minčių ir padėjo sukaupti jėgas kitam sezonui. Likite sveiki ir iki greito susimatymo! Lai tas susimatymas bus jau labai artiJ

 

CBC klubo prezidentė

Aurelija Pakšytė

CBC klubo 2023 metų tikslas:

– medaliai visose  amžiaus grupėse Lietuvos čempionatuose.

CBC KLUBO 2023 IŠKOVOTI REZULTATAI

Lietuvos asmeniniai ir komandinis čempionatas 2023 m.

 • Lietuvos jaunių U11 asmeninis badmintono čempionatas
  • Vyrų vienetas: Arn Steffensen (1 vieta)
  • Vyrų dvejetas: Arn Steffensen, Vincentas Sutkus (1 vieta)
 • Lietuvos jaunių U13 asmeninis badmintono čempionatas
  • Vyrų vienetas: Ignas Martyšius (2 vieta),
  • Vyrų dvejetas: Tadas Rimkus, Ignas Martyšius (1 vieta),
  • Mišrus dvejetas: Ignas Martyšius, Ūla Budrytė (3 vieta);
 • Lietuvos jaunių U15 asmeninis badmintono čempionatas
  • Vyrų vienetas: Daniel Leonovič (2 vieta)
  • Moterų vienetas: Jorė Kavaliauskaitė (1 vieta)
  • Vyrų dvejetas: Dominik Tankevič, Daniel Leonovič
  • Mišrus dvejetas: Daniel Leonovič, Jorė Kavaliauskaitė (2 vieta)
 • Lietuvos jaunių U17 asmeninis badmintono čempionatas
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (1 vieta),
  • Moterų vienetas:  Jorūnė Šalnaitė (1 vieta),
  • Moterų vienetas: Taja Leonovič (2 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (1 vieta),
  • Moterų dvejetas: Taja Leonovič, Goda Vancevičiūtė (2 vieta),
  • Moterų dvejetas: Amelija Klimaitė, Greta Vedrickaitė (3 vieta),
  • Mišrus dvejetas: Domas Pakšys, Jorė Kavaliauskaitė (1vieta),
  • Mišrus dvejetas: Daniel Leonovič, Jorūnė Šalnaitė (3 vieta);
 • Lietuvos jaunių U19 asmeninis badmintono čempionas
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (1 vieta),
  • Vyrų dvejetas: Daniel Leonovič, Dominik Tankevič (3 vieta),
  • Moterų vienetas: Jogailė Kelečiūtė (2 vieta),
  • Moterų vienetas:  Jorūnė Šalnaitė (3 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (1 vieta),
  • Moterų dvejetas: Taja Leonovič, Goda Vancevičiūtė (3 vieta),
  • Mišrus dvejetas: Matas Mackevičius, Jogailė Kelečiūtė (2 vieta);
 • 61-asis Lietuvos suaugusiųjų asmeninis čempionatas
  • Moterų vienetas:  Jorūnė Šalnaitė (3-4 vieta),
  • Moterų vienetas:  Taja Leonovič (3-4 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (2 vieta)
  • Moterų dvejetas: Jogailė Kelečiūtė, Anastasiia Prokopovych (3-4 vieta),
 • Lietuvos Komandinis Čempionatas
  • Capital Badminton Club komanda (3 vieta);

LLIETUVOS TAURĖ 2023 m.

 • 18-oji Lietuvos taurė (1 etapas) A
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (3 vieta),
  • Moterų vienetas: Jogailė Kelečiūtė (3 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (2 vieta);
 • 18-oji Lietuvos taurė (2 etapas) A (2023 Birželio 03 d.;)
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (3 vieta),
  • Moterų vienetas: Taja Leonovič (2 vieta),
  • Moterų vienetas:  Jorūnė Šalnaitė (3 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jogailė Kelečiūtė, Anastasiia Prokopovych (1 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (3 vieta);

Tarptautiniai Turnyrai

 • Badminton Danmark (U17 Elite group)
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (3 vieta);
 • Polish U17 International
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (5-8 vieta),
  • Mišrus dvejetas: Domas Pakšys, Jorė Kavaliauskaitė (9-16 vieta);
 • RSL Lithuanian U17 International
  • Vyrų vienetas: Domas Pakšys (3 vieta),
  • Moterų vienetas: Jorūnė Šalnaitė (3 vieta),
  • Moterų dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė (3 vieta),
  • Mišrus dvejetas: Jorė Kavaliauskaitė ir Domas Pakšys (3 vieta);

PAGRINDINIAI TARPTAUTINIAI TURNYRAI KURIEMS RUOŠIAMĖS:

 • U-17 Europos Čempionatas, VILNIUS
  • 2023 Rugpjūčio 04 d. — 12 d.;  SEB arena
 • BWF Badminton World Junior Championships
  • 2023 rugsėjo 24 d. – spalio 8 d.

CAPITAL BADMINTON CLUB PROJEKTAI:

 • MINITON (DANIJA)
  • Projektas skirtas vaikams ir tėvams
 • MERGINŲ DVEJETO DEVELOPMENT PROGRAMA (DANIJA)
 • CBC PARNERYSTĖ SU RSL
  • Badmintono volanėlių garinimo spinta (išbandyta, rezultatai pranoko lūkesčius)
  • Jaunimo vystymo programa
  • Rėmimo sutartis su CBC komanda
 • BADMINTON DANMARK TAURĖ (ELITE GRUPĖ)
  • Capital Badminton Club žaidėjai turėjo/turi progą varžytis su Danijos geriausiais žaidėjais
 • Vyrų ir moterų aukšto meistriškumo projektas su Vilniaus m.sav.

PARTNERIAI:

 • Vilniuas m.sav. / RSL EUROPE / Essberg Badminton Club / Art City Inn hotel

Capital Badminton Club kartu su Vilniaus m. savivaldybe perrašinėja Lietuvos badmintono istoriją.

Vykdoma badmintono aukšto meistriškumo moterų ir vyrų komandos programa 2022-2024 m. suteikė sportininkams galimybes siekti savo svajonių.
Capital Badminton Club teikė didelį dėmesį šios programos plėtrai ir įgyvendinimui, tuo tikslu buvo suburta trenerių komanda:

Mindaugas Dagilis (LT), Nitesh Yadav (IND),
Alena Kademina (UKR), Odeta Rastenytė (LT),
Povilas Palubinskas (LT).

Sportininkų ir dublerių grupė treniruojasi tiek individualiai, tiek grupinėse treniruotėse 6 kartus per savaitę.

2023 m. daug dėmesio skyrėme ir fiziniam sportininkų paruošimui bei traumų prevencijai. Prie trenerių komandos prisijungė ir fizinio paruošimo treneriai bei sporto medicinos specialistai. Vykdoma nuolatinė sportininkų priežiūra.

REZULTATŲ ILGAI LAUKTI NEREIKĖJO (2023 m.):

Domas Pakšys – U17, U19 vyrų vieneto LBF čempionas. Suaugusių tarpe 3 LBF reitinge. Pirmą kartą Lietuvos badmintono istorijoje iškovojo aukso medalius tarptautiniame turnyre Estijoje vyrų vieneto ir mišraus dvejeto kategorijoje.

Jorūnė Šalnaitė – U17 moterų vieneto ir dvejeto čempionė, U19 moterų vieneto vicečempionė, suaugusių vicečempionė moterų dvejeto kategorijoje. Pirmą kartą iškovojo pirmą vietą Lietuvai YONEX Estonian U17 International 2023 moterų vienete ir moterų dvejete. Pasiektas aukščiausias Lietuvos badmintono rezultatas BEC European U17 reitinge (2024-01-01) moterų vieneto kategorijoje (9 vieta), moterų dvejeto kategorijoje (6 vieta https://www.tournamentsoftware.com/ranking/ranking.aspx?rid=178)

Jorė Kavaliauskaitė – U15 moterų vieneto čempionė / U17, U19, suaugusių vicečempionė moterų dvejeto kategorijoje. Pirmą kartą iškovojo pirmą vietą Lietuvai YONEX Estonian U17 International 2023 moterų dvejeto ir mišraus dvejeto kategorijoje. Pasiektas aukščiausias Lietuvos badmintono rezultatas BEC European U17 reitinge (2024-01-01), moterų dvejeto kategorijoje (6 vieta) https://www.tournamentsoftware.com/ranking/ranking.aspx?rid=178)

DĖKOJAME
– tėveliams už mums patikėtą didžiausią turtą – savo vaikus
– rėmėjams (RSL, Vilniaus m. sav., tėveliams, Capital Badminton Club bendruomenei)
– partneriams (Art City Inn)
– visiems treneriams

Sėkmės visiems 2024-aisiais!
Keliame kartelę aukščiau.

Capital Badminton Club prezidentė
Aurelija Pakšytė

Norite Pradėti Sportuoti?

Ateik Pabandyti. Duosime Raketę, Paaiškinsime Taisykles.