Aurelija Pakšytė

Mūsų istorija

2011m-2012m sezoną CBC klubas buvo pripažintas stipriausiu ir pajėgiausiu badmintono klubu Lietuvoje. CBC iškovo čempionų vardą 48-ajame Lietuvos aukščiausios lygos komandiniame čempionate ir Lietuvos B lygos komandiniame čempionate.
Esame atviras ir draugiškas klubas, tad kviečiame prisijungti visus, kurie nori sportuoti ir leisti laiką su badmintono rakete rankose!
Organizuojame
  • Treniruotes
  • Stovyklas
  • Turnyrus

Capital Badminton Club (visų vadinamas CBC) buvo įkurtas 2008 metais, kai susijungė dvi idėjos: beprotiškas noras žaisti badmintoną ir sportuoti komfortiškomis sąlygomis. Ir iki šiol ši idėjų sąjunga veda klubą pirmyn.

2016 lapkričio mėnesį, Lietuvos Badmintono Federacija oficialiai CBC paskelbė didžiausiu badmintono klubu Lietuvoje.

CBC yra vienas iš iniciatorių naujos specializuotos badmintono arenos „Delfi“ atidarymui.

CBC nebuvo įnoris, bet greičiau būtinybė. Tuo metu Vilniuje nebuvo tinkamos salės žaisti badmintoną. O badmintono mėgėjams entuziastams pradėjus generuoti idėjas, viltis ir lųkesčius buvo nuspręsta, kad būtina kurti tokį klubą, kuris garantuotų komfortiškas sąlygas sportuoti, t.y. dušą, gerą apšvietimą, šildymą žiemos sezonu, gerą privažiavimą. O trykštanti entuziazmu sąjunga pranašavo projekto sėkmę. Ypač, kai vienas pagrindinių klubo tikslų buvo „turi būti linksma.“ Visos idėjos virto realybe, dabar ne tik linksma žaisti, bet komfortiškos sąlygos tai daryti tapo CBC klubo narių kasdienybe.

Kai pirmojoje salėje Filaretų gatvėje norinčių žaisti buvo žymiai daugiau, nei galėjo tilpti salėje, CBC plėtėsi. O plėtra tęsiasi kiekvienais metais iki šiol. Žaidėjai gali rinktis, kurioje iš 4 skirtingų salių jiems patogiausia žaisti. Sparčiai auga ir CBC klubo narių skaičius. Pirmaisiais metais jų buvo 36, o 2016 m. – jau virš 200.

Kodėl CBC? Kiekvienoje salėje rasit trenerį, kuris gali išmokyti tiek elementarių judesių, kad galėtumėte smagiai varžytis tarpusavyje, tiek padėti įsigilinti ir išmokti sudėtingus badmintono manevrus. Viskas priklauso tik nuo žaidėjo poreikių. Taip pat, CBC rengia turnyrus ne tik profesionalams, bet ir vaikams bei mėgėjams. Taigi kiekvienas gali dalyvauti ir tobulėti, o svarbiausia – linksmai ir aktyviai leisti savo laisvalaikį.

CBC klubui rūpi kiekvienas narys, todėl dedamos visos pastangos, kad kiekvienas, tiek pradedantysis, tiek jau pažengęs mėgėjas ir net profesionalas klube rastų sau tinkamą vietą, turėtų su kuo įdomiai varžytis ir/arba mokytis.

Klubas užsibrėžęs ambicingus planus, bet istorija rodo, kad CBC nėra nieko neįmanoma. Kitas naujas klubo išsikeltas tikslas – ugdyti jaunąją badmintono kartą, taip keliant badmintono lygį ir meistriškumą Lietuvoje ir garsinant Lietuvos vardą pasaulyje. Džiaugiamės pasiektais CBC klubo jaunųjų ugdytinių pasiektais rezultatais – jauniausias žaidėjas laimėjo VD U11 taurę, būdamas 8-erių metų, jis taip pat užėmė VV 2 vietą RigaOpen U11 kategorijoje.

Naudinga informacija

Trumpai apie badmintoną

Badmintonas – žaidimas, ne tik fiziškai lavinantis kūną. Visų pirma, badmintone, kaip ir šachmatuose, svarbiausia yra strategija. Žmogus, turintis fiziškai stiprų kūną, gali greit pralaimėti, jei nelavins strateginio mąstymo. Antra, badmintonas – greitų sprendimų priėmimo menas. Jei žaidėjo strateginis mąstymas – puikus, sprendimą jis turi priimti labai greitai, nes volanas (dar vadinamas – kamuoliuku, plunksnele, skrajuku) atskrieja staiga. Didžiausiais volano greitis yra 493 km/h (Gineso rekordas užfiksuotas 2013 m.), tuo tarpu teniso kamuoliuko užfiksuotas didžiausias greitis tesiekia 251 km/h. Taigi sprendimas turi būti ne tik logiškas, bet ir greitai priimtas. Trečia, badmintonas – sprintas ir maratonas viename. Žaidžiant šį žaidimą reikia greito starto, kad suspėtum reaguoti į skriejantį volaną, bet taip pat reikalinga ištvermė – kol volanas ore, reikia nuolat judėti, o per vieną susitikimą nubėgti gali tekti iki 7 kilometrų. Taigi badmintono žaidėjai vadovaujasi tokiu credo: mąstyk, spręsk, judėk.